Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové vedení města má v plánu více otevřít úřad místním obyvatelům

Plesná -Chceme se zabývat věcmi, do kterých už se investovalo, říká Petr Schaller

2.2.2011
SDÍLEJ:

Petr Schaller, starosta obce Plesná.Foto: Deník: Nataša Šmatová

Po komunálních volbách se poměr sil na plesenské radnici změnil. Prvním mužem se stal Petr Schaller (na snímku), 38letý otec desetileté slečny a milovník sportu. Při rozhovoru, který Deníku neodmítl, z něj sálalo nadšení pro práci. Kandidoval za Sdružení pro Plesnou 2010, ale je členem TOP 09. Jak uvedl, Plesná se stěží opět stane průmyslovým městem, proto je třeba se zaměřit na turistiku. S tím souvisí otevření hranic a rekonstrukce centra města.

Jaká byla vaše první myšlenka po zvolení do funkce starosty?

Určitě pocit zodpovědnosti, už jen proto, že jsem dostal tolik hlasů, a vděk, že si mě lidé váží. Teď je důležité, aby za námi byla vidět nějaká práce.

S čím jste šel do voleb?

O dění v Plesné se zajímám už několik let, kandidoval jsem i v minulých volbách. Sice to bylo na poslední chvíli, na kandidátce jsme byli tenkrát jen dva a systém sčítání byl jiný. Navíc jsem místní rodák.

Budou například vaše záliby hrát jistou roli v dalším vývoji Plesné? Plánujete nějaké sportoviště?

Ano. Vyžití pro mladé, ale ani pro starší, tu není. Chtěli bychom něco vybudovat. Představy jsou, ale vše je o penězích. Existují i velmi krásné projekty z předchozích zastupitelstev a my se chceme zabývat věcmi, do kterých už se investovaly nějaké peníze. Ovšem prioritou je otevření hraničního přechodu kvůli zvýšení turistiky. S tím souvisí i rekonstrukce centra města. Budou se konat jednání s německou stranou a záleží jen na tom, jak je přesvědčíme, že náš záměr je dobrý.

Například o opravě bývalé Jednoty se mluví už dlouho…

Předchozí zastupitelstvo koupilo budovu s myšlenkou, že by se do ní soustředily kompletní služby městského úřadu, rovněž pošta, ordinace pro lékaře, lékárna a seniorcentrum. To je jedna varianta. Druhá je nabídnout objekt k prodeji soukromé firmě, která by tam vybudovala pracovní místa. Ale vše je v jednání.

Na co byste lákali turisty?

S turistikou souvisí i propojení cyklostezek. Turisty bychom nalákali například na nově zrekonstruovaný kostel v Lomničce, máme tady Bamberk, nejvýše položený kopec. Naší vizí je například vybudování rozhledny na tomto místě. Na průmysl sem asi nikoho nedostaneme…

Největší bolístkou Plesné bývala kanalizace, ale i komunikace…

Kanalizace je ve stádiu přípravy ke kolaudaci. Na vodovod jsme museli doplácet z letošního rozpočtu tři miliony korun, ale s tím jsme počítali. Na druhou stranu nám tyto peníze chybí na komunikace. Na podzim by měl být zkolaudován vodovod a pomalu začneme z vlastních zdrojů opravovat komunikace. Budeme dělat i svépomocí, minimálně přípravu a obrubníky. Další bolístkou je škola. Tady máme ročně nejvyšší náklady na vytápění. Už asi tři roky čekáme na vhodný dotační titul. Problém je zejména v tom, že před několika lety se v budově kvůli ekologii udělala plynová kotelna a dotační tituly, které by se daly získat na zateplení, počítají s tím, že je v objektu kotelna na uhlí.

Chodí obyvatelé města na veřejná jednání zastupitelstva, aby se vyjádřili k životu ve městě?

Málo. Ale já doufám, že obyvatele města vtáhneme nějakým způsobem do dění a budeme spolu lépe komunikovat. Chceme úřad více otevřít občanům, aby dávali podněty, chodili s připomínkami, s kritikou i pochvalou.

Další věcí jsou dětská hřiště…

V části zvané Sibiř jedno vyrostlo už za předchozího vedení města. Pro nejmenší tu hřiště jsou, ale co tady chybí, je multifunkční hřiště, kde by se dalo dělat něco i přes zimu a které by mohl využívat fotbalový oddíl na tréninky. Máme tady krásný projekt, který počítá i s amfiteátrem, kde by se mohly pořádat společenské akce pro obyvatele města, koncerty a podobně. Je to projektované v areálu školy. Kdyby bylo reálné dostat dotaci, šli bychom do toho.

Je Plesná zatížená úvěrem?

Není a to je zásluhou zastupitelstev, která tu pracovala předtím. Je to velká výhoda a jsem vděčný předchozímu vedení za to, že to dokázali.
Nataša V. Šmatová

Autor: Nataša Šmatová

2.2.2011
SDÍLEJ:
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení