Nová motorová jednotka dokáže jet rychlostí až 160 kilometrů za hodinu a pro cestující nabídne například bezbariérové WC.

„V pravidelném provozu se jednotky objeví na přelomu dubna a května, nyní se školí naši strojvedoucí," uvedla tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Míst k sezení bude v nové motorové jednotce celkem téměř 130. „Z toho 98 sedadel bude mít pevné sedadlo a 27 bude sklopných sedadel. Míst ke stání tu bude 135, ale to jen ve chvíli, pokud nebudou obsazená sklopná sedadla, pokud se sklopné sedačky obsadí, bude míst ke stání pouze 108," poznamenala mluvčí Českých drah.

Bohužel s čím se cestující v novém vlaku nesetkají, je Wifi připojení k internetu. To tyto vlaky postrádají, stejně jako tomu bylo doposud.

„Vozidlo je vybaveno však toaletou s uzavřeným systémem, obdobně jako tomu bylo ve vlacích Desiro," uvedla Radka Pistoriusová. Nové motorové vlaky vyrábí společnost Alstom. „Jsme rádi, že se tento úspěšný model vlaku objeví v reálném provozu i na území České republiky," poznamenal Petr Brzezina, prezident společnosti Alstom pro Česko a Slovensko.

Vlaky nabídnou lidem víceúčelové prostory s dostatkem místa pro přepravu invalidních vozíků, jízdních kol a kočárků. Jsou rovněž vybavené klimatizací, informačním systémem pro cestující a kamerovým systémem dohledu. To vše má zajistit vysoký cestovní komfort a bezpečnost. Vlaky vyrobili pracovníci Alstomu v německém městě Salzgitter.