„Řekl bych, že je to takový malý zázrak, sehnat praktického lékaře," informoval Dalibor Blažek, starosta Aše. „Jak se ke mně z veřejnosti už doneslo, doktor Vladimír Kubát je lidský a velice pečlivý. Naše město si velice váží toho, že zde nový praktický lékař takto dobře funguje a naši občané jsou s ním spokojení," doplnil starosta Blažek.

Nedostatek lékařů řešili v Aši i v loňském roce, kdy ašské ženy před porodem měly minulý rok problém s tím, že musely snášet několikakilometrové cesty za gynekologem do Mariánských Lázní. Ašský ženský lékař totiž zemřel. Nicméně v Aši funguje místní pohotovost, která zde byla otevřena na konci července roku 2015. Náklady na provoz ambulance hradí Karlovarský kraj, jehož rozpočet tato služba zatěžuje částkou ve výši přibližně 800 tisíc korun za rok. Ordinaci vybavilo město Aš a nákup zařízení vyšel odhadem na 100 tisíc korun. Obyvatelé Ašského výběžku tak za pohotovostí nemusí v ordinační dny, které jsou jen o víkendech a o svátcích, vyjíždět do nemocnice v Chebu.

Pohotovost nabízí léčbu pro dospělé, ale bohužel ne pro děti. Město proto usiluje o to, aby si občané mohli také dojíždět na pohotovost do Selbu.

(wun)