Řidičům, kteří zaparkují na vyhrazeném místě pro invalidy už nebude hrozit ztráta řidičského průkazu. Tuto a další novinky přináší takzvaná technická novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která nabyla účinnosti ve středu 22. srpna.
„Odstraňují se duplicity v přestupkovém zákoně,“ uvádí se v tiskové zprávě ministerstva dopravy. „Zavádějí se nové skutkové podstaty přestupků, například skutková podstata zakrytí, nečitelnosti registrační značky.

Chebští motoristé změny vítají. „Určitě je dobré to, že člověku, který sám sebe zraní při nehodě, už nebude hrozit pokuta. To byl vysloveně nesmysl,“ myslí si Zdeněk Jireš z Chebu obeznámený s novelou.

NOVINKY

Za neoprávněné stání na parkovišti pro invalidy už nebude udělován roční zákaz řízení. Nadále zůstává pokuta až 10 tisíc korun.
Pokuta až 50 tisíc korun už nebude hrozit cyklistům a ostatním řidičům, kteří sami sobě způsobí při nehodě újmu na zdraví.
Ruší se takzvaná poštovní výjimka, to znamená výjimka pro řidiče poskytující poštovní služby, pokud jde o zákaz stání a zastavení.
Za chybějící, zakrytou, nečitelnou či jinou než přidělenou registrační značku bude roční zákaz řízení a pokuta až 10 tisíc korun. Body se za to ale udělovat nebudou.