„Upravená vyhláška o hazardu, která byla schválená na poslední chvíli před volbami, velmi rozčeřila nálady u chebské veřejnosti a bohužel umožnila prodloužení existence kasín v centru města. Rozhodli jsme se reagovat co nejrychleji, protože tím můžeme omezit prostor, kteří majitelé kasín mají na to, aby si prodloužili licence,“ vysvětlil starosta Chebu Antonín Jalovec, proč se téma hard řešilo už na ustavujícím zasedání. „Je to důvod, proč už dneska přijímá pravidla pro tvorbu vyhlášky. Na nejbližším zastupitelstvu, které by se mělo konat předpokládám za 14 dní, bychom přijali novou, zpřísňující vyhlášku,“ vysvětlil.

Právě před rokem, když byl starostou Antonín Jalovec, odhlasovali zastupitelé zpřísňující vyhlášku. Ta nedovolila hazard na jiném místě, než na Svatém Kříži. Postupně totiž dobíhají povolení k provozování videoloterijních zařízení, která dříve bez ohledu na názor města vydávalo ministerstvo financí. Poslední tyto licence vyprší v roce 2019. Ministerstvo by už ale další prodloužit nemohlo, protože muselo respektovat vyhlášku.

Po rozpadu koalice se nová vládnoucí garnitura rozhodla vrátit do vyhlášky výjimky, které odhalovala na posledním jednání před volbami. S tím však nesouhlasila část veřejnosti ani Jalovcova opoziční Volba pro město Cheb a další opoziční zastupitelé. Vadil jim nejen návrat k původní vyhlášce, ale i fakt, že se do ní byly přidány další výjimky, respektive výjimka. Tehdejší koalice se však bránila, že jejich rozhodnutí podporuje odborné stanovisko právníka města, který záměr zakázat kasina nedoporučil. Navíc tehdejší představitelé odmítli, že by do vyhlášky přidávali další výjimky, než ty které byly v původním materiálu.