Kritické období nastává až pro polovinu lidí, kteří si na Nový rok předsevzali, že začnou cvičit. Je to totiž doba, kdy lidé své předsevzetí pomalu opouštějí. A co udělat pro to, aby člověk s návštěvami tělocvičny nepřestal? Odborníci radí: „Musí vás to bavit!"

„Po Novém roce se tělocvičny plní k prasknutí a během února a března se návštěvnost protřídí až na zdravé, pevné jádro cvičenců," uvedl trenér Jaroslav Švehla. Ten také potvrdil, že pár týdnů po začátku roku z nových sportovců zbude asi jen polovina. „Aby člověk u cvičení setrval, je nezbytné mít chuť a zájem," odpověděl trenér na otázku, jak to 'nezabalit'.
A chuť jde 'ruku v ruce' s viditelnými výsledky, které se dostavují například při oblíbených kruhových trénincích. Jak ale takové cvičení vypadá? „HBW (hard body workout), kruhový trénink, je postavený tak, aby v jednom tréninku bylo vše, co je potřebné k formování postavy. Záleží na každém, jak těžký trénink si udělá, ale na to každý přijde sám hned v prvních minutách tréninku," vysvětloval Jaroslav Švehla. „Důležité je naše heslo: „Každý jede sám za sebe!"

Připravené jsou silové, stabilizační a dynamické cviky a kardio zátěž. „Samotný trénink začíná zahřívací rozcvičkou, následuje protažení celého těla a poté rychlé předvedení a vysvětlení správnosti technik," popisoval trenér.

Na patnácti stanovištích na účastníky čekají různé cviky, kterým se věnují 50 sekund, dalších deset sekund mají na přesun a vydechnutí.

„Tyto tréninky jsou jedinečné v tom, že nikdo není závislý na druhém. Díky HBW se hubne, zpevňuje postava, buduje svalová hmota a získává fyzická kondice," vyjmenoval Jaroslav Švehla výhody cvičení. Jak podotkl, trénink je ideální také pro dámy, které trápí nějaké takzvaně problémové partie.

První hodinu si zájemci mohou vyzkoušet už ve čtvrtek 6. února od 19.30, kdy se na 3. základní škole na Zlatém vrchu uskuteční testovací hodina. „K tréninku je zapotřebí sportovní oblečení, ručník, tenisky, které nebarví, a hlavně hodně vody na pití. Přijít může každý, kdo se na to cítí a jeho zdravotní stav mu to dovoluje," dodal Jaroslav Švehla. Počet míst pro jeden trénink je omezený, proto je důležitá online rezervace na stránkách: http://hbw.ravanagym.com nebo 'SMSkou' na telefonním čísle 608 920 092.