VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novou ašskou cyklostezku pojmenují podle perlorodky

Aš připravuje novou cyklostezku s názvem Perlová. V jejím rámci dojde také k přemostění obchvatu

21.3.2016
SDÍLEJ:

Cyklisté, kteří přišli slavnostně otevřít novou cyklostezku z Doubravy u Aše do Saska, měli možnost ji ihned vyzkoušet.Foto: DENÍK/Jana Bežáková

Milovníci cyklistiky se mohou radovat. V Aši totiž připravují projekt na vybudování další, takzvané Perlové cyklostezky. Zajímavá bude tím, že povede přes přemostění silničního obchvatu a po takzvané Kostelní cestě. Jednali o tom představitelé měst a obcí ze svazku Přátelé v srdci Evropy. Náklady dosáhnou přibližně 9 milionů korun.

„V současné době vzniká studie proveditelnosti tohoto projektu," informoval tiskový mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Perlová cyklostezka má vést po trase Oberkotzau Rehau Schönwald Selb a Aš. Záměrem je vést cyklostezku z Wildenau do Aše přemostěním silničního obchvatu, s vyústěním u Geipelova parku. Na cyklostezce se pravděpodobně vybuduje most. Stezka dostala svůj název symbolicky podle chráněné perlorodky, která u nás žije na území Pastvin. Nicméně celý projekt zmíněné trasy je zatím v počáteční fázi," vysvětlil mluvčí Milan Vrbata.

To však není jediný projekt pro milovníky cyklistiky. Aš si nechala mimo jiné také zpracovat i projektovou dokumentaci na úpravu historické cesty, které se říká Kostelní. Ta je určena pro potřeby pěších a cyklistů k bezpečnému a nejkratšímu napojení Geipelova parku na bavorskou stranu k německé obci Wildenau. Tuto Kostelní trasu kdysi využívali věřící z okolních bavorských obcí na cesty k bohoslužbám do kostela v Aši. „Na mnoha místech jsou zbytky této cesty ještě viditelné, a tak pro nás bylo hlavním úkolem vyřešit křížení Kostelní cesty s obchvatem města Aše," řekl ašský místostarosta Pavel Klepáček. „Při zpracování projektové dokumentace pro nás bylo nejobtížnější vyprojektovat lávku pro pěší a cyklisty přes tento obchvat. Pokud jde o finance, už v roce 2011 byl na ni připravený rozpočet v celkové výši přibližně 9 milionů korun včetně daně, z toho samotná lávka má stát přibližně 8 milionů, sadové úpravy vyjdou na 765 tisíc a náklady na mobiliář se vyšplhají na 255 tisíc korun." Co však projektová dokumentace zatím neřeší, je křížení Kostelní cesty s nově rekonstruovanou a obnovenou železnicí tratí do Selbu a také s tratí k vlakové stanici Aš-město.

Radek Wunderlich

Autor: Redakce

21.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Psychoterapeutický stacionář v ostrovské nemocnici.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení