„Napočítali jsme jich asi 1 500,“ poznamenal Štěpán de Wolf, který od města dostal zakázku na odborné odstranění gumového neštěstí.

Stroj na čištění dlažby se poprvé představil v Holandsku. „Funguje na jednoduchém principu, ve stroji je vyvíječ páry, do něj se nalije chemický přípravek a horkou párou se žvýkačka rozpustí,“ vysvětlil Josef Žabka, ředitel společnosti.

„Tento systém máme už dva roky,“ doplnil. Jak ale dodal, města jej příliš nevyužívají kvůli nedostatku finančních prostředků.
„Disponujeme dvěma malými stroji a máme v plánu zakoupit i větší. Problém žvýkaček se netýká jen Chebu, jsou to i Františkovy Lázně či Mariánské Lázně,“ dodal Žabka.

„První zásah je náročný, ale ten další už ne tolik,“ poznamenal ještě Štěpán de Wolf. Podle jeho zkušeností z Německa a Holandska je třeba čištění provádět pravidelně.

„Tohle je první akce, kterou pro město děláme a ukazujeme, jak to funguje. Prý by měli mít zájem i ve Františkových Lázních, takže se chystáme své služby nabídnout i tam. Žvýkačky, to je obrovský fenomén. Lidi jdou a vyplivnou to, ale to se děje na celém světě,“ zakončil.
Pokud se firma s městem Cheb domluví, dojde i k celoplošnému čištění dlažby na pěší zóně.