Jeden víkend se koná tak velké množství akcí, že si člověk nemůže vybrat, jindy je ale 'mrtvo'. Tak to vypadá i na Chebsku. Město Cheb ale spustilo nový kulturní kalendář, od kterého si slibuje konec podobným situacím.

„Nový kulturní kalendář už začal fungovat a lidé jej najdou na webových stránkách chebského infocentra," informoval chebský místostarosta Vladimír Hartmann.

Do projektu se už zapojilo například chebské muzeum, Galerie 4, městská knihovna, kulturní centrum, ale také Karlovarský kraj, město Aš nebo Ostrov. „Měl by vzniknout produkt, který bude mapovat kulturu v celém kraji," vysvětlil Tomáš Linda, další chebský místostarosta. „Kalendář jsme se rozhodli spustit hlavně proto, abychom předešli organizování kulturních a společenských akcí v jednom termínu. Často se nám stávalo, že se různé instituce navzájem neinformovaly, a tak se konaly naráz třeba dvě tematicky podobné záležitosti."

Administrátorem stránek je chebské infocentrum, na které by se měli obracet i soukromí zájemci, kteří stojí o propagaci své akce. Zveřejnění je zdarma. „Jde hlavně o to, aby měli lidé i organizátoři přehled," podotkl Hartmann.

Podle první rezervace v kalendáři by se pak měli řídit i další organizátoři. Akce by se tedy neměly krýt, maximálně by na sebe měly navazovat.
Nápad vítá řada obyvatel z regionu.

„Téměř každý víkend někam chodíme. Občas nevíme, kam dřív, jindy vybíráme 'z nouze ctnost'," řekla sedmadvacetiletá Ladislava z Chebu. „Kdyby byly akce naplánované rovnoměrně, jistě by to bylo výhodnější i pro organizátory."