Prvotní plán dokončit stavbu během srpna se nepodařilo. „Již nyní jsou v pravé části skateparku vidět hlazené betony. Jedná se tedy o tu větší část. Podle aktuálních informací, která mám, by tato část měla být dokončena během týdne. Levá menší část bude dokončena podle termínu uvedeném ve smlouvě, a to tedy do 8. října. Když vše půjde hladce, dojde 10. října ke kolaudačnímu řízení. A 15. října se chystáme na slavnostní otevření celého areálu skateparku," sdělil místostarosta Chebu Ladislav Hrubý.

Základem stavby skateparku je betonová plocha. „Je speciálně tvarovaná, takže eliminuje různé zvukové efekty. Jsou do ní zakomponované jednotlivé překážky. Zbrusu nový skatepark navrhlo renomované studio, které se v České republice řadí mezi špičky. „Pro nás je to záruka kvality, protože podobné stavby dělají na vysoké úrovni,“ informoval starosta Chebu Antonín Jalovec.

Františkolázeňská pětka, první ze tří závodů Salmin Tour de hospic.
Na start Františkolázeňské pětky se postavilo více než padesát sportovců

Místostarosta Hrubý vzpomíná na den otevřených dveří, který se v minulosti konal na chebském městském úřadě, kdy se školáci především zajímali o nový skatepark. „Děti se při návštěvě úřadu ptaly na různé investice města, ale většinu z nich zajímal především nový skatepark, tak věřím a doufám, že se nejen dětem bude líbit," uzavírá Hrubý.