Zatímco dnes už minulý starosta Petr Třešňák nastupoval do své funkce půl roku po komunálních volbách, nově zvolený starosta Martin Kalina do čela Mariánských Lázní usedl ani ne tři čtvrtě roku před volbami do zastupitelstva. Nemá tak příliš času, i tak je ale rozhodnutý dotáhnout všechny slíbené a rozpracované investiční projekty do zdárného konce.

„Úkolů je před námi více než dost,“ řekl třiatřicetiletý Martin Kalina.

Martin KalinaZdroj: Archiv„Hlavním tématem je budova radnice města. Na mimořádném zastupitelstvu bylo odsouhlaseno, že nebudeme stavět nové správní centrum, ale dojde k rekonstrukci stávající budovy městského úřadu. Tento projekt bude během na dlouhou trať, počítá se s horizontem čtyř až pěti let. V současné době ale musíme alespoň zvládnout zadat výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace,“ uvedl starosta.

Podle jeho slov je třeba dokončit také územní plán nebo projekt levných parcel pro bydlení pro občany Mariánských Lázní. „Mezi další úkoly patří například také výměna veřejného osvětlení nebo přestavba ploché dráhy v multifunkční komplex s in-linovou dráhou, který se rozbíhá,“ přiblížil Martin Kalina své plány na několik málo následujících měsíců.

Na to všechno nebude nový starosta sám. Odstoupivší Petr Třešňák, který uspěl v parlamentních volbách, je také zastupitelem Karlovarského kraje a byl odvolán zastupitelstvem Mariánských Lázní z funkce prvního muže města na vlastní žádost, přislíbil na zasedání zastupitelstva Martinu Kalinovi pomocnou ruku. „Protože nejsem zvyklý odcházet od rozdělané práce, neudělám to,“ řekl Petr Třešňák.

„Jsme s Martinem Kalinou domluveni, že budu v některé dny stále přítomen na radnici a společně budeme pracovat na dokončení rozpracovaných věcí,“ uvedl bývalý starosta.

Martin Kalina chce také zachovat otevřenou politiku svého předchůdce. „Hodlám zachovat tradici a pokračovat v setkání se starostou každé první pondělí v měsíci,“ dodal nový starosta Mariánských Lázní.