Čínská společnost BWI zde bude vyrábět pasivní tlumiče pro vyšší řady vozidel automobilek, jako například BMW, Volvo či Audi. Stavba byla symbolicky zahájená včera.

V první fázi nabídne podnik 300 pracovních míst. BWI však uvažuje i o expanzi, díky které by se toto číslo zdvojnásobilo.

„Naše společnost se zabývá především výrobou tlumičů a brzdových systémů. Většina našich odběratelů je z Německa a dalších států západní Evropy. To je také jeden z důvodů, proč jsme se náš nový závod rozhodli umístit právě do Chebu," vysvětlil prezident společnosti BWI Jiang YunAn.

Příprava zabrala dva roky intenzivní práce. Rozhodlo nejen napojení na dálnici do Německa. „Rozhodnutí umístit nový závod do Chebu předcházela podrobná analýza více než 30 lokalit v České republice a Polsku. BWI nalezlo v Chebu skvěle připravenou průmyslovou zónu, kde výborně funguje spolupráce zkušeného developera s městem, které má proaktivní přístup vůči potenciálním investorům," doplnil Michal Bezděka, Head of Industrial Agency společnosti CBRE.