Nejen pracovní místa, ale také kulturní vyžití nabízí hotel v Kopanině u Nového Kostela. Jedná se o jediné takové zařízení v celém velkém katastru obce.

O víkendu Novokostelsko ožije první Egerlandskou lidovou slavností. Ta se uskuteční již 25. a 26. dubna, v sobotu od 12 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin. Návštěvníky čeká bohatý program. Především ti nejmenší ocení svezení na poníkovi nebo jízdu kočárem. Zájemci se mohou také podívat na parkurovou jízdu traktorem. Ani na této slavnosti nemohou chybět oblíbené mažoretky z Nového Kostela. A co by to bylo za egerlandskou lidovou slavnost, kdyby na ní chyběla egerlandská kapela.

V hotelu U Špejcharu jde o jednu z prvních větších kulturních akcí. Zařízení je totiž otevřené teprve od konce minulého roku.

„Objekt rekonstruujeme od roku 1996,“ uvedl David Zelinka, jeden z jednatelů společnosti, která objekt vlastní. „Snažili jsme se ho opravit do původní jedinečné podoby.“ U objektu se nachází i špejchar – jedinečná sýpka na obilí ze 17. století. Takové mohou lidé vidět pouze na dvou místech republiky. „Právě také kvůli tomu zde máme v plánu vybudovat takové malé muzeum. K vidění by byly například různé stroje, ale také snímky z náročné rekonstrukce,“ řekl Zelinka.