Pro zvolení Kuchaře starostou bylo všech sedm koaličních zastupitelů. Čtyřčlenná opozice se hlasování zdržela poté, co všichni kandidáti, které na post navrhli, odmítli přijmout kandidaturu. „Starostou Františkových Lázní by měl být podle mého názoru někdo, kdo ve městě dlouhodobě žije, zapojuje se do společenské debaty a je znalý místních poměrů. Ne někdo, kdo ve Frantovkách žije čtyři roky v nájemním bytě," argumentoval opoziční zastupitel a bývalý starosta Ivo Mlátilík (Františkovy Lázně – Sdružení místních).

Jako první opozice navrhla místostarostu Františka Šnajdaufa, následně Lukáše Fialu (oba Alternativa pro Frantovky) a Eugenii Chromou (PRO). Nikdo z nich ale kandidaturu nepřijal. Podle Šnajdaufa byl Jan Kuchař jediným kandidátem, který pro koalici přicházel v úvahu. V koaliční smlouvě mimo jiné stojí, že starosta se bude volit z řad PRO jako vítězné strany voleb.

Jan Kuchař působí v zastupitelstvu Františkových Lázní od roku 2014 a dosud zastával funkci druhého místostarosty. Již bývalý starosta Otakar Skala na zasedání znovu zopakoval, že rezignaci podal z pracovních důvodů. V zastupitelstvu zůstává a na práci koalice PRO a Alternativy se podle něj nic zásadního nezmění.

Zastupitelstvo města s 5500 obyvateli zastává prakticky funkci městské rady, která ve Františkových Lázních nefunguje.