„Při nákupu literatury do knihovny našeho typu postupujeme jinak než kolegové v knihovnách vysokoškolských, vědeckých nebo odborných. Přesto i o cizojazyčnou literaturu máme velký zájem,“ uvedla ředitelka Městské knihovny Cheb Martina Kuželová.

A teď se navíc knihovně naskytla příležitost pořídit cizojazyčné tituly, aniž by na ně musela vynakládat velké finanční prostředky. Možné by to bylo díky dotačnímu titulu, jehož pilotní projekt je ve finiši. „Zapojením do dotazníkové akce mohou jeho další pokračování podpořit také naši čtenáři,“ podotkla ředitelka.


Pomoc z Ministerstva kultury ČR s dodávkami cizojazyčné literatury je zaměřena na vybrané knihovny takzvaná centra, ke kterým patří i chebská knihovna. „Na základě analýz chceme ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně připravit návrh, který by směřoval k vytvoření stálého dotačního titulu,“ vysvětlila Šárka Kašpárková, ředitelka Knihovny Kroměřížska. „Pilotní projekt, který byl podporován čtyři roky, již skončil a není nikde zakotveno, že s touto podporou lze počítat i nadále. K našim aktivitám proto nyní patří i tento dotazník, který bude zpřístupněn do 10. července 2018.“

Na dotazník se lidé dostanou i přes webové stránky chebské knihovny.

„Jsme veřejnou univerzální knihovnou, naším zřizovatelem je město Cheb. Plníme funkci městské knihovny a na základě pověření kraje i regionální funkci pro profesionální a neprofesionální knihovny bývalého okresu Cheb. V dotazníkové akci společně stojíme také o výstupní data od čtenářů z Chebska. Za zapojení děkujeme,“ dodala ředitelka chebské knihovny Martina Kuželová.