Slavnostní zahájení digitální projekce v chebském kině Svět se kvůli opožděné přebírce nové technologie odkládá. Diváci ale o zážitek nepřijdou. Kino by se s novou technologií mělo představit o týden později.

„Podle posledních informací se má zkušební promítání ve Světě odehrát hned následující víkend, 24. a 25. října,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. Části komponentů totiž půjčí sokolovské kino. Veřejnost uvidí od 11, 13 a 15 hodin 3D verzi animovaného filmu Doba ledová 3, tedy tohoto animovaného filmu.

„Kompletní technologie by nám měla být předána nejpozději 1. listopadu,“ sdělila Marcela Brabačová z oddělení kultury a cestovního ruchu chebské radnice.
Digitalizace umožní nejen promítání filmů ve vysoké kvalitě nebo 3D projekci, ale i rozšíření programové nabídky o nové typy pořadů.

Radnice přistoupila ke kroku, kterému by se v budoucnosti pravděpodobně stejně nevyhla. „Pokud by k digitalizaci kina Svět nedošlo, mohl by být již v blízké budoucnosti divákům znemožněn přístup k novým filmům,“ vysvětlil chebský místostarosta Michal Pospíšil. „Vše totiž směřuje k tomu, že se filmy budou distribuovat pouze na digitálních nosičích. Jsem proto rád, že městské zastupitelstvo dalo tomuto projektu letos v únoru zelenou.“

Kino prošlo už na konci léta částečnou rekonstrukcí za 1,15 milionu korun. Jednalo se o úpravy po devíti letech provozu od jeho stavebně i finančně náročné obnovy na přelomu tisíciletí.