VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O inovační vouchery je značný zájem

Karlovarský kraj –Největší zájem o inovační vouchery projevily firmy z oboru výroby stavebních materiálů, ale také ze strojírenské, chemické a potravinářské výroby a z oblasti cestovního ruchu a služeb.

11.2.2012
SDÍLEJ:

Tomáš Hybner (ČSSD), Foto: DENÍK/Archiv

Nabídka Karlovarského kraje přispět na inovační aktivity firem spojené s výzkumem a vývojem se setkala s nečekaným ohlasem. Do 31. ledna, kdy vypršel termín podání žádosti, se o dotaci přihlásilo 11 žadatelů. Jejich požadavky jsou ve výši 1 milion 655 tisíc korun.

Podnikatelé z Karlovarského kraje mohli podávat v rámci veřejné soutěže od začátku prosince loňského roku návrhy svých projektů na využití výsledků vědy a výzkumu pro zlepšení své konkurenceschopnosti.

Největší zájem o inovační vouchery projevily firmy z oboru výroby stavebních materiálů, ale také ze strojírenské, chemické a potravinářské výroby a z oblasti cestovního ruchu a služeb.

„Z krajského rozpočtu je pro ně na tento rok vyčleněna částka asi 1,7 milionu korun. Jednotlivé vouchery mohou dosáhnout výše až 170 tisíc korun. Jsme potěšeni takovou účastí i s ohledem na to, že jsme soutěž v našem kraji vyhlásili poprvé,“ poznamenal uvolněný krajský zastupitel Tomáš Hybner. Podle něj je cílem nového dotačního titulu podpořit spolupráci regionálních firem a vědeckovýzkumných institucí, jako jsou vysoké školy, výzkumné ústavy a pracoviště Akademie věd ČR, za účelem lepšího poznání a posílení těchto vazeb.

V pátek 2. února začal proces kontroly a hodnocení přijatých žádostí. Výsledný seznam podpořených projektů by měl být znám po dubnovém jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje. Od května do září pak budou moci podnikatelé spolu s poskytovateli znalostí své návrhy realizovat. Celý proces rozdělování inovačních voucherů zajišťuje pro Karlovarský kraj jeho příspěvková organizace Karlovarská agentura rozvoje podnikání.

„Kromě užitečné podpory inovačním firmám z kraje bude dalším přínosem tohoto nového dotačního titulu i získání informací o potřebách regionálních firem z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací, které dále využijeme pro naši práci,“ uvedla Jana Michková, ředitelka agentury.

Inovační vouchery jsou první významnou aktivitou naplňující Strategii rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje, která může přispět ke zlepšení ekonomické situace v regionu.

(pav, jid)

11.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení