V rámci těchto oslav vypraví kraj speciální vlak z Karlových Varů. Ten bude tažen parní lokomotivou, která je přezdívána Šlechtična. Ta by měla táhnout pět historických vozů Bai. O jízdenky do historického vlaku je mezi lidmi v kraji velký zájem.

„Vlak bude vyjíždět z Karlových Varů v sobotu 21. května v 9.00 hodin ráno. Jízdenky se nikde neprodávají, takže je o ně samozřejmě velký zájem. Kraj vyhlásil ve svých listech a také na internetových stránkách soutěž, kde mohou lidé jízdenky vyhrát,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Petr Navrátil. Podle něj jsou ale i další možnosti, jak se historickým vlakem svézt. „Další volná místa obsadí přednostně lidé, kteří na akci dorazí v dobových kostýmech. Kraj na tuto akci přispěl částkou přibližně 150 tisíc korun,“ pokračoval.

Historický vlak pojede z Karlových Varů do Chebu a po cestě bude mít také samozřejmě několik zastávek, které budou delší než obvykle. „Stavět bude například v Chodově, Sokolově či Kynšperku nad Ohří. Bavili jsme se se starosty měst a slíbili, že na nádražích bude připraven nějaký program. Například v Chodově by mohla hrát kapela v dobových uniformách, což by do této akce určitě zapadlo. Ale program si dělají starostové sami,“ dodal.

Podle náměstka Petra Navrátila dorazí vlak do Chebu přibližně v jedenáct hodin. „Na oslavy dorazí také několik parních lokomotiv z Německa, takže je opravdu na co se těšit a mrzí mě, že se této akce nemohu zúčastnit. Pro návštěvníky to bude nádherný zážitek,“ uzavřel náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.