VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O kurzy pro předškoláky projevují rodiče velký zájem

Cheb – Pedagogicko psychologická poradna v Chebu nestíhá uspokojit všechny zájemce.

10.2.2010
SDÍLEJ:

RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ projevují velký zájem o pomůcky, které připraví jejich dítě na školu. Příležitost dostali například v chebské mateřské škole Pohádka v ulici 26. dubna. Foto: Foto: archív MŠ Pohádka

Rodiče předškoláků v Chebu projevili v letošním roce mnohem větší zájem o takzvaný screening odhalující možné problémy při nástupu do školy a zvládnutí čtení, psaní a matematiky (hromadné vyhledávání začátečních forem nemocí v populaci – pozn. redakce). Tím se zabývá Pedagogicko psychologická poradna (PPP) Cheb.

„Rodiče podali více než 300 žádostí o provedení screeningu. Všechny požadavky se nám podařilo uspokojit do prvního týdne v únoru. Screeningy proběhly jak na MŠ v Chebu, tak i na MŠ po celém okrese Cheb,“ informovala Jitka Kacálková, ředitelka PPP. „Další službu, kterou PPP Cheb pro rodiče předškoláků poskytuje, jsou přednášky zaměřené na přípravu dětí do ZŠ – změna režimu celé rodiny, potřebné dovednosti zvládnuté před nástupem do ZŠ, sociální vyspělost dětí a tak dále,“ uvedla.

K přípravě do školy slouží Kurzy pro rodiče a děti předškolního věku. Letos začnou první týden v březnu a potrvají tři měsíce. Zájemců je tolik, že se hodiny konají každý den s jednou až dvěma skupinami. „V průběhu kurzů si děti procvičují všechny oblasti, které jsou potřebné ke zvládání elementárních dovedností, a to čtení, psaní a počítání. Zabývají se rozvojem grafomotoriky, vizuomotoriky, hrubé i jemné motoriky, správným držením psacího náčiní, uvolněním ruky, sluchovým rozlišováním, zrakovým rozlišováním, pravolevou orientací, procvičováním sluchové a zrakové paměti,“ vysvětlila ředitelka. „Myslím, že je to velmi dobrá věc,“ poznamenala maminka budoucího prvňáka Jiřina Suchánková z Chebu. „Náš syn má možnost všechno odkoukat od starší sestry, ale děti, které takovou příležitost nemají, si alespoň osvojí správné návyky. Stejně můžu říct, že se Tomášek do školy moc netěší,“ smála se. „Prý mu nedovolí si ve škole hrát.“

Autor: Nataša Šmatová

10.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení