Jedinečnou zkušenost za sebou mají členové spolku S.G.T.S Cheb. Ti na mistrovství krajů v hokeji v Karlových Varech zúročili své znalosti první pomoci, když pod hlavičkou Červeného kříže Cheb zajišťovali po tři dny zdravotní pomoc. A jejich přítomnost byla opravdu zapotřebí.

„Ošetřili jsme na dvacet úrazů mladých hokejistů," řekl Jaroslav Kolouch, který se akce zúčastnil společně s Markem Veselým a Václavem Burjankem. „Z toho šlo o čtyři vážné případy, ke kterým přijela sanitka." Členové spolku spolupracují s Červeným křížem Cheb už nějakou dobu, a jak říkají, když je ředitelka Yvonne Veselá požádala o pomoc, neváhali ani na chvilku.

„Ke spolupráci nás přivedl fakt, že máme dětský kroužek, k tomu je potřeba zdravotní kurz. Každá příležitost vyzkoušet si teoretické znalosti v praxi je vítaná," doplnil jeho slova Marek Veselý.

Zdravotníci se setkali s lehkými úrazy, ale také se situací, se kterou se museli poprat vůbec poprvé. „Osobně jsem poprvé ošetřoval člověka v šoku. Hlavní je zachovat chladnou hlavu a i podle záchranářů jsme si s tím poradili na výbornou. Členové airsoftového spolku vzbudili rozruch nejen svou šikovností, ale také svým oblečením. „Všechny, kdo se s námi setkali, zajímalo, proč jsme v maskáčích. Na druhou stranu fakt, že jsme všichni stejní, vítali," dodal se smíchem Jaroslav Kolouch.