Víkend si užili také houbaři. Ti se vydali na mykologickou vycházku pro veřejnost z Lázní Kynžvartu. Pak se vydali po vrstevnicové cestě po úpatí Slavkovského lesa směrem na střelnici a zpět do lázní.

„Přes nepřízeň počasí a hrozbou meteorologů s vichřicí, kdy někteří přihlášení to vzdali, byla účast vynikající,“ zhodnotil akci akci známý chebský mykolog Jiří Pošmura. Z různých směrů přijelo do Lázní Kynžvart osmnáct zájemců o mykologii a krásnou přírodu Slavkovského lesa. Nejvzdálenější účastník byl z Izraele. „Propagace naší akce Chebským deníkem a CHKO Slavkovský les byla znát.“

Zájem byl o exkurzi také od školáků, což organizátory potěšilo. „Tradiční mapování terénu před naší výstavou se vyplatilo, nalezli jsme vzácnější druhy, které do výstavy, která se koná 12. a 13. září dorostou.


Jsou to Vějířovec obrovský, Pstřeň dubový a Kukmák bělovlnný,“ vysvětlil. Někteří účastníci se marně těšili na sběr hřibovitých hub. „Nakonec jim ale nálezy a poučení o jiných houbách zklamání vynahradilo,“ podotkl Jiří Pošmura a dodal: „Naše vycházka měla také za účel pomoci nasbírat plodnice hub pro mykology do Tachova, kde pořádají výstavu a kde jsme jim na oplátku přislíbili pomoc."