VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O nabídku RegioJet kraj zájem nemá

Chebsko -Otázka pro Petra Navrátila, náměstka hejtmana kraje.

21.11.2010
SDÍLEJ:

Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského krajeFoto: DENÍK/Archiv

Otázka proPetra Navrátila, náměstka hejtmana kraje:

Nedávno obdržel Karlovarský kraj nabídku od společnosti RegioJet na provozování některých tratí v regionu. Jednalo se hlavně o tratě, které jsou neziskové a měly být zrušeny. Proč se kraj rozhodl, že tuto nabídku nepřijme?

Jednalo se o tratě Karlovy Vary - Merklín, Nová Role - Chodov - Loket a Cheb - Luby u Chebu, ovšem tyto tratě nakonec na seznamu ke zrušení nebyly. Nabídku jsme po všech stránkách pečlivě analyzovali a došli jsme k závěru, že je legislativně a ekonomicky problematická, tudíž pro kraj v předložené podobě nepřijatelná. Nabídka především negarantuje nutnou smluvní dohodu mezi předkladateli a společností České dráhy, s níž má kraj uzavřenou dlouhodobou smlouvu na provozování drážní dopravy. Ukončení stávající smlouvy může vyvolat případný požadavek na úhradu vzniklé škody. Převedení části dopravního výkonu na jiné provozovatele by zase vyžadovalo úpravu stávající smlouvy s Českými drahami, což současná smlouva neumožňuje. Navíc by s tím České dráhy musely souhlasit.

Nabídka zahrnuje také údajnou úsporu pět milionů korun na prokazatelné ztrátě, kterou musí kraj hradit a která je v nabídce deklarovaná. Pokud by následně dopravce úspory v nákladech nedokázal dosáhnout, mohl by ji podle platné legislativy požadovat právě po Karlovarském kraji. Nová smlouva by nás, co se předpokládaných nákladů týče, uvedla tedy do rizika. Podle nového nařízení Evropské komise má dopravce nárok na všechny náklady a nabídka v takové podobě není závazná.

Autor: Jakub Kopřiva

21.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení