Chtějí získat bezplatně těstoviny, rýži či mléko. Mnoho z těchto lidí přišlo během pandemie o práci anebo se kvůli dluhům ocitli na ulici. Ředitel potravinové banky Milan Hloušek však upozorňuje, že žádné jídlo nemohou sami vydávat, jsou jen sklad. A lidé se musejí obracet na jiné organizace, které jídlo rozdělují.

„Denně mám několik telefonátů od lidí, kteří potřebují pomoci. Rád bych to udělal, ale nemůžeme jen tak vydávat jídlo a lidé se musí obracet na sociální služby v blízkosti svého bydliště,“ sdělil ředitel. Pracovníci sociálních služeb se následně s klientem spojí a domluví se s ním na dalších podmínkách.

„Odkážu vždycky všechny volající na sociální službu v tom městě, ze kterého mi volají. Tyto sdružené organizace mají ve svém skladu samy nějaké zásoby potravin. To znamená, že pokud se člověk dostane do tísně a obrátí se na sociální službu ve svém regionu, potraviny může získat ihned,“ poznamenal Milan Hloušek

Na potravinovou banku se obrátila i Jana Novotná z Chebu. „Volala jsem tam před nějakým časem, abych zjistila, kde si mohu říct o pomoc, a jak bych mohla získat potraviny a ředitel sbírky mi velmi dobře poradil. Myslela jsem, že si mohu pro jídlo přijet, ale dostalo se mi vysvětlení. Bohužel jsem během krize přišla o práci a novou najít nemohu,“ poznamenala.