Psí útulek v Horní Hraničné uvítal dalšího nájemníka. Je jím dvouletý pes Kokos, který pochází ze smečky tragicky zesnulého mushera Pavla Kratochvily.

O jeho případu informoval Chebský deník 21. ledna. „Tento člověk byl mimořádný v tom, že dal dohromady tažnou smečku z útulkových pejsků, kteří po něm zůstali,“ informovala Dana Bočková, správkyně webových stránek chebského útulku.

Pavel Kratochvila byl nalezen mrtvý se svou přítelkyní a dvěma psy v přívěsu v Berouně. Vedle přívěsu našli záchranáři dalších deset psů. Ti skončili v rakovnickém útulku, kde by se ovšem náklady na jejich ubytování vyšplhaly na několik desítek tisíc korun měsíčně. Proto byla nucena matka mushera Jaroslava Kratochvilová najít pro chlupáče nový domov. Pomocnou ruku jí naštěstí podali dobrovolníci, kteří sami rozjeli záchrannou akci.

Již před týdnem se dostal do chebského útulku Kešu, jeden ze psů. Včera přibyl jeho bratr. „My s dcerou jsme si nechaly dva nejstarší psy,“ poznamenala Jaroslava Kratochvilová. Některá z ostatních zvířat už našla nové domovy, například i na Kešua se přijde v nejbližších dnech podívat zájemkyně o adopci. Nebýt ovšem sponzora, který zaplatil za pobyt obou psů v útulku, nemohli by zde být.

A jaká byla reakce Jaroslavy Kratochvilové, když přijela osobně předat Kokose do útulku v Horní Hraničné?

„To je neuvěřitelné, kolik má v tom kotci místa. V Rakovníku je v takto velkém prostoru umístěno pět psů,“ reagovala překvapeně. Ještě větší šok byl, když zjistila, že se zájemci o psy mohou podívat přímo ke kotcům. „V Rakovníku něco takového vůbec není možné, tam se lidé mezi zvířata vůbec nedostanou,“ uvedla.

Nenechala si ujít ani příležitost pozdravit Kešua a s radostí konstatovala, že se jeho zdravotní stav o mnoho zlepšil, protože z rakovnického útulku odjížděl s ranami ze rvaček s ostatními psy.