Historické vánoční ozdoby, fotografie a betlémy přilákaly do Mini Muzea Bouda ve Třech Sekerách davy návštěvníků. V prostorách muzea hrály vánoční koledy a klidná předsváteční atmosféra dýchla na každého, kdo otevřel dveře a vstoupil dovnitř.

Ozdoby, které darovali místní obyvatelé, byly vyvěšeny na vánočním stromku. „Do muzea darovalo nebo zapůjčilo své ozdoby nebo jiné předměty více než patnáct lidí z obce a blízkého okolí,“ řekla starostka Tří Seker Dagmar Strnadová. „Příští rok by to mohlo být, co se týče vystavených exponátů, určitě o trochu lepší,“ dodala starostka na závěr.

Zřejmě nejžádanější byl betlém, který vlastníma rukama postavil Petr Zifčák ze Tří Seker. Dále mohli zájemci vidět betlém, který nepatřil zrovna mezi historické, ale vytvořily ho děti z třísekerské základní školy. Stejně tak si mohli lidé prohlédnout i pár rodinných fotografií. „Byl to opravdu dobrý nápad s výstavou starých betlémů a vánočních ozdob,“ sdělila Marie Lyznová, obyvatelka Tří Seker. „Tato výstava zavede lidi zpátky do minulosti a můžou si tak vzpomenout, jak vypadaly Vánoce za jejich mladých let. Jsem ráda, že se tady v naší obci také něco takového děje,“ řekla Marie. Případné zájemce po muzeu provedla sama starostka a ke všem vystaveným kouskům měla krátké povídání, aby s nimi přihlížející seznámila.

O víkendu nemuseli lidé obdivovat jen vánoční výzdobu muzea. Mohli se podívat i na stále vystavené muzejní předměty, kterých zde na tak malém prostoru opravdu není málo. „Jsem takový amatérský sběratel a pár exponátů jsem do muzea také již daroval. Doma by ty předměty akorát po nějakém čase někdo vyhodil a nikdo by z toho už nic neměl,“ uvedl František Jankovský z Krásného. „Takhle to má alespoň nějaký užitek. Určitě je i dobře, že se na výstavách podílejí další lidé z okolí tím, že něco také věnují a tak projeví určitý zájem o rozvoj místního muzea.“