VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O víkendu se na ašském vrchu Háj jezdilo na dalším vleku

Aš /FOTOGALERIE/ - V Aši si nyní zasportují i náročnější lyžaři. Otevřela se upravená třetí sjezdovka.

30.1.2011
SDÍLEJ:

NOVĚ ZPROVOZNĚNÝ VLEK V AŠI a upravená třetí sjezdovka přilákaly o víkendu mnoho lyžařů a snowbordistů. Na svah pro náročnější lyžaře dorazilo i mnoho dětí. Sportovci si užívali i jízdu na dalších sjezdovkách. Foto: Deník: Jan Buriánek

Slavnosti ke zprovoznění třetí sjezdovky se dočkalo Lyžařské středisko Aš. Stalo se tak v sobotu ve 14 hodin. Chvíli poté, co se spustil nově upravený druhý vlek, došlo k poruše a provoz byl na nové trati pozastaven. Několik okamžiků na to se však pracovníkům areálu podařilo znovu vlek rozběhnout a uvítat na něm spokojené návštěvníky.

„Dnes je tady lyžování suprové,“ jásal mladý Tomáš Jeřábek z Aše. „Chodím sem jezdit občas. Vždycky si to ale užívám,“ doplnil.

„V loňském roce na podzim jsme koupili starší vlek, který jsme v průběhu léta repasovali, dostal nový plášť, pozinkování a v podzimních měsících jsme ho postavili,“ řekl Jiří Frank, vedoucí vleků a zástupce společnosti Ašské lesy, která má fungování lyžařského areálu na starost.

Nepřítelem sestavování nového vleku bylo počasí. „Kvůli tomu, že letos přišla zima o něco dříve než jindy a byla velmi mrazivá, tak se nám stavební práce o něco prodloužily. Přesto se nám povedlo vlek dokončit a dnes jsme otevřeli jeho provoz.“

Nově upravená sjezdovka má uměle zasněžený povrch. „Tato sjezdovka je schopna uspokojit i náročnější lyžaře,“ podotkl Frank. „Doufáme, že upravený a prodloužený svah může trochu konkurovat ostatním lyžařským střediskům,“ upřesnil Jiří Frank. Teď si mohou v areálu zalyžovat jak začátečníci, tak i nároční lyžaři.

Zimní sporty si zamilovaly především děti. „Je to tady velice hezké a moc dobře se mi na svahu jezdí,“ řekla školačka Lucie Hošťálková z Aše. „Lyžování mě velice baví.“

Novinkou se letos stalo i lyžování pro nejmenší. „Zajistili jsme koutek pro úplně malé děti,“ informoval Jiří Frank. Funguje tam malý vlek pro uchopení lana rukou. „Tento vlek je především určený pro lyžařskou školu, ale může se tam dostavit i veřejnost. Do provozu jsme ho uvedli také v lednu,“ řekl Frank.

Problém, který zapříčinil přerušení provozu vleku, vysvětlil Jiří Frank. „Vlek jsme postavili, nechali zkolaudovat. Dále ho přezkoušeli odborníci,“ uvedl.

Všechny tyto úkony se provádí bez lyžařů. „V minulém týdnu jsme udělali několikrát zkoušku se zkušenými lyžaři, kteří nám pomohli vlek otestovat a vše vypadalo v pořádku.

Potíž nastala ve chvíli, kdy jsme vlek zastavili tlačítkem, abychom pomohli lyžaři a následně nám z vleku spadlo lano,“ vysvětlil Jiří Frank. „To se nám podařilo vrátit zpět a uvést vlek zpět do provozu. Dnes proběhla zatěžkávací zkouška. Teď se budeme soustředit na to, abychom vychytali takzvaně mouchy, vyvodili určité závěry a dále vlek zdokonalovali.“

Autor: Jan Buriánek

30.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení