VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zeleň a životní prostředí nejlépe pečují v Drmoule

Drmoul –Drmoul v soutěži Vesnice roku Karlovarského kraje uspěl hned dvakrát.

30.7.2011
SDÍLEJ:

ZELENOU STUHU za péči o zeleň a životní prostředí v soutěži Vesnice roku si na slavnostním předávání převzala starostka Drmoulu Vladislava Chalupková.Foto: Deník/Milan Hloušek

Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí v sedmnáctém ročníku Vesnice roku Karlovarského kraje si ze slavnostního vyhlášení odnesla obec Drmoul.

„Jestli nás to těší? Samozřejmě,“ řekla obyvatelka oceněné obce Blanka. „Vždyť je to největší odměna nejen pro představitele, ale také pro nás – obyčejné lidi. Vesnice má být plná zeleně, tím se liší od velkých měst. Radost, když jsme se u nás o získání zelené stuhy dozvěděli, byla obrovská.“

Drmoulu k ocenění pomohla nejen vůle všech občanů obce, ale také úspěšně zrealizované projekty. V loňském roce pomohly dotace k celkové úpravě prostranství kolem kaple Svatého Josefa. V prvním projektu se Drmoulští zaměřili na regeneraci a výsadbu významné sídelní zeleně. „Projekt dále řešil úpravu vodní nádrže,“ uvedl místostarosta Drmoulu a zároveň manažer Dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňsko Jiří Švajgl. Zde došlo k vyčištění od nánosů, úpravě břehů a sjezdu. „Celkové náklady činily 659 tisíc korun,“ přiblížil.

Pětaosmdesát procent hradila Evropská unie, pět procent Státní fond životního prostředí a deseti procenty se podílela obec.

Druhý projekt zahrnoval vybudování dřevěného altánu, dvou dřevěných teras a dvou lávek. „Zakoupili jsme a umístili lavičky, stojany na kola, odpadkové koše a dětský herní prvek,“ doplnil. Celkové náklady dosáhly 993 tisíc korun, Drmoul získal dotace z Programu rozvoje venkova ve výši tři čtvrtě milionu korun. Díky získaným dotačním prostředkům tak mohla obec zkrášlit přirozené centrum obce v okolí kaple. „Upravený prostor se rozzářil a právem se může pyšnit svou celistvostí a uceleností,“ dodal Švajgl.

Drmoul v soutěži Vesnice roku uspěl hned dvakrát. Kromě zelené stuhy obdržel i mimořádné ocenění za vzorně vedenou kroniku. Modrou stuhu za společenský život získala Skalná. Diplom za Cenu naděje pro živý venkov si odnesla Křižovatka. Dolní Žandov se zase může pyšnit mimořádným oceněním za rekonstrukci historických kašen.

Autor: Jana Bežáková

30.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení