Jaroslav Smolař z Dolního Žandova se ale rozhodl, že bude s pomocí ostatních občanů bojovat. „Nechtěl jsem to nechat jen tak,“ podotkl. „Podle mého není možné, aby lidé na vesnici neměli nárok na tyto služby. Petici proti dočasnému uzavření pobočky měli Žandovští možnost podepisovat na čtyřech místech v obci. Listinu, která dnes míří na Ministerstvo vnitra, ředitelství pošt i obecní úřad, podepsalo 305 občanů.

„Samozřejmě se nám to nelíbí. Za chvíli by mohl někdo říct, že nepotřebujeme světlo nebo školu. Neumíme si představit, že nemobilní lidé budou muset dojíždět, aby si vyzvedli doporučený dopis nebo důchod. Hovoří se o tom, že by zde vznikla motorizovaná služba, přesto si neumím představit, jak by to stoprocentně nahradilo služby kamenné pobočky,“ dodal.

„V Dolním Žandově se žádné uzavření poštovní pobočky nechystá,“ vyvrátil paniku ředitel komunikace České pošty Ivo Mravinac. „Je pravda, že bychom v tomto místě rádi našli partnera pro její provozování, ale to není třeba brát jako poplašný signál,“ vysvětlil s tím, že i kdyby se partner našel, rozsah služeb pro veřejnost by se nezměnil.