„Kam s tím?" to si říká nejeden občan, kterému se doma nakupí nábytek, staré pneumatiky a jiné nepotřebné staré nebo rozbité věci. Lidé z měst mají řešení jednoduché, odpad odvezou do sběrného dvora. Občané malých vísek jsou na tom ale hůř, obce většinou sběrným dvorem nedisponují. Řešení nyní nabízí nový sběrný dvůr v areálu bývalých kasáren Klimentov ve Velké Hleďsebi.

„Většinou nepotřebné věci schováváme po celý rok na půdě," řekla Jiřina z Dolního Žandova. „Pak čekáme, až se na jaře přistaví kontejnery, a uděláme si takovou malou brigádu. Celý den potom jezdíme a odvážíme to, co se nám nakupilo. Nejsme ale jediní, kdo na ně čeká, a kontejnery jsou kolikrát přeplněné hned brzy ráno. Mnohokrát nás napadlo, že s tím nepořádkem zajedeme do Mariánských Lázní nebo do Chebu, ale přiznávám, nechce se nám za to platit."

Nyní se nabízí řešení nejen pro Jiřinu, ale také pro ostatní nový sběrný dvůr odpadů v Klimentově. „Tento dvůr je určený pro všechny občany obcí v okolí Mariánských Lázní," řekla pracovnice společnosti provozující sběrný dvůr. Podmínkou bezplatného odevzdání odpadu je smlouva s obcí. Využít služeb už tak mohou například Žandovští, a to ve všední den od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin.

A co patří do odpadu, který mohou ve sběrném dvoře občané odevzdávat? Objemné odpady, nebezpečné odpady, jako jsou léky, baterie, lepidla či ředidla. Lidé mohou přinést i textil nebo elektrospotřebiče.