VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občanské sdružení KOTEC má široký záběr, nepomáhá jen drogově závislým

Cheb - Občanské sdružení KOTEC má široký záběr, nepomáhá jen drogově závislým

4.2.2011
SDÍLEJ:

NEJEN testování na HIV (na snímku) a pomoc drogově závislým patří do rejstříku prací občanského sdružení KOTEC. To působí na Chebsku v mnoha dalších oblastech.Foto: Deník: Nataša Šmatová

Chebsko – Občanské sdružení Kontaktní centrum známé pod zkratkou KOTEC neznamená jen pomoc drogově závislým, jak se mnozí domnívají. Jejich aktivity jsou mnohem širší a působí po celém okrese Cheb.

„Na Chebsku fungují terénní programy, přímo v Chebu je kontaktní centrum, v Mariánských Lázních je nízkoprahový klub, poskytují se zde sociálně aktivizační služby v rámci centra podpory rodiny, které fungují také v Teplé jako Mateřské centrum Paleček. V Teplé má rovněž pobočku nízkoprahový klub a tyto služby dohromady tvoří KOTEC na Chebsku,“ vyjmenoval PR manažer KOTEC o.s. Tomáš Šebesta.

V zásadě je možné služby rozdělit na dvě skupiny, které pracují s konkrétními klienty. Drogově závislí, kterými se zabývají terénní programy a K – centrum, a rodinně zaměřené služby, tedy nízkoprahový klub a sociálně aktivizační služby. Pod tímto pojmem je možné si představit práci s rodinami ze sociálně vyloučených lokalit a skupin. Základem je, že se rodiny snaží vrátit do aktivního života.

Odděleně od těchto dvou velkých skupin existuje Prev – centrum, které se zabývá prevencí na školách a připravuje s nimi preventivní program.
Veškerá spolupráce je založená na tom, že obě strany chtějí spolupracovat a navzájem si důvěřují. Jak klient, tak i KOTEC mají právo spolupráci ukončit. Úspěšnost práce je individuální. Služby o.s. KOTEC jsou bezplatné.

„Společným cílem našich programů je poskytování cílených sociálních služeb nejenom lidem drogově závislým, i dětem, mladým lidem a rodinám ohroženým sociálním vyloučením, a romské komunitě. Sociální služby jsou směřovány na uplatnění a zapojení uživatelů služeb do běžného způsobu života místní komunity,“ informují webové stránky KOTEC o.s..

V Chebu se problematikou zabývají dva zaměstnanci v K – centru a funguje tu přibližně šest terénních pracovníků. V Mariánských Lázních jsou čtyři zaměstnanci nízkoprahového klubu, čtyři lidé pro sociálně aktivizační služby a několik pracovníků vedení.

Autor: Nataša Šmatová

4.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení