Autobusy a vlaky dnes ráno pojedou jako každý jiný den. Stávka dopravců se nekoná. Někteří občané Chebska si oddechli. Regionu by se ale prý ani případná stávka dotknout nemusela.

Například Autobusy Karlovy Vary oznámily předem, že stávkovat nebudou. Potvrdil to ještě včera před vyřčením výsledku odborářů výkonný ředitel společnosti Zdeněk Suchan. Protest by se tak nedotkl ani městské hromadné dopravy, protože ta také náleží pod společnost Autobusy Karlovy Vary.
Jiná situace by byla u železniční dopravy. Na Chebsku působí kromě Českých drah také dopravní společnost Viamont. „Do stávky se nepřipojíme,“ uvedl včera dopoledne Pavel Raška z Viamontu. I přesto by nemohli garantovat, že jejich vlaky vyjedou, protože jsou i oni částečně na Českých drahách závislí. „Situaci bychom řešili operativně,“ vysvětlil s tím, že by místo vlaků musely vyrazit autobusy.
Občanům se ulevilo.

„Je dobře, že stávku odvolali, protože si brali obyčejné občany jako rukojmí,“ uvedl Ladislav Furian z Chebu. „Málokdo má takové výhody a benefity jako oni.“

Někteří ale mají pocit, že se z plánovaného protestu dělal zbytečně velký problém. „Vlakem jezdím každý den do práce,“ řekl Tomáš Sluvák z Mariánských Lázní. „Nutné spoje se dají beze všeho alespoň v našem regionu nahradit autobusy,“ dodal.