Zima naštěstí není v chebském regionu tak krutá jako v jiných částech republiky, přesto musí obce šetřit. V Aši kupříkladu dostaly místní technické služby na zimní údržbu o milion korun méně než v předchozím roce, tedy 6,9 milionu.

„Musí se do částky vejít a šetřit,“ poznamenal mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Znamená to třeba omezení solení. Naštěstí není taková zima, jako bývala v předchozích letech, kdy se musel odvážet sníh z celých ulic,“ dodal mluvčí.

V Plesné radnice najala brigádníky na úklid sněhu, a to také kvůli chodníkovému zákonu. „Hospodaříme tak, že jinde ušetříme a nebudeme realizovat některé projekty. Zima znamená peníze navíc na výplaty brigádníkům,“ informoval starosta Plesné Miloslav Pospíšil. „Minulý rok jsme k tomuto kroku také přistoupili.“ Jak doplnil, v prosinci loňského roku městský úřad upravoval letošní rozpočet tak, že snížil příjmy města o jeden a půl milionu korun. Pro malé město je taková částka značná.

Sníh odklízejí také zaměstnanci Obecního úřadu v Poustce. „Co se týká silnic, máme smlouvu s dodavatelskou firmou,“ sdělil starosta Poustky Jan Ryba. „Přijde nás přibližně na 30 tisíc korun za zimu,“ řekl. Město Cheb navýšilo rozpočet na zimní údržbu ze šesti na devět milionů korun. „Stalo se tak hned, jakmile se schválil chodníkový zákon,“ řekla mluvčí úřadu Martina Kuželová. „Mělo by to stačit, naštěstí se zima nevyvíjí tak jako v jiných částech republiky.“ V Hranicích zatím stíhají. „Loni jsme kupovali dva kamiony soli, letos je to zatím stejné,“ řekl starosta Jan Hýbl. Na úklid chodníků se městu podařilo zajistit si tři pracovníky z úřadu práce.