Rok 2013 se ponese v obcích na Chebsku v duchu zajímavých investic. Redaktoři Chebského deníku se proto rozhodli čtenářům odhalit ty největší z nich, které budou některé obce v chebském regionu v letošním roce podnikat.

V Plesné zvelebí celé náměstí ve Šnekách. Potvrdil to starosta města Plesná Petr Schaller. „Dostali jsme dotaci z ´Cíle 3´ na renovaci náměstí ve Šnekách," řekl starosta Schaller. „Celá obnova náměstíčka vyjde na tři miliony a sedm set tisíc korun. Opraví se tam naprosto všechno. Další dva miliony korun vloží obec samotná do nutné opravy komunikací v Plesné. Chystáme se také rekonstruovat místní kulturní dům. Veškeré práce začnou, až to dovolí počasí," dodal.

Další obcí, která se chystá začátkem jara na jednu velkou rekonstrukci, je Zádub Závišín. „U nás v obci je určitě třeba rekonstruovat budovu obecního úřadu," řekl starosta Zádubu Závišínu Jiří Nešpor. „Stará budova je už trochu zchátralá, ale hlavním problémem je únik tepelné energie. Takže se bude určitě zateplovat, vymění se stará okna za plastová a tak dále. Z obecního rozpočtu se vydá tři sta tisíc korun, a ještě čekáme na přiznání dotace z ´Rozvoje venkova´," dodal.

V Zádubu Závišíně jsme bydleli celý život," svěřil se důchodce Kamil. „Je krásné pozorovat, jak se pomalu mění v něco tak krásného. Obecní úřad si úpravu jistě už zaslouží. Stojí tam už od nepaměti," dodal.

Také Drmoul odhalil Chebskému deníku své plány. „Schválili nám dotaci ve výši dvou milionů korun," uvedla starostka Drmoulu Vladislava Chalupková. „Za tu pořídíme zametací stroj, který je tady opravdu potřebný. V rámci naší výhry (Zelená stuha) v roce 2012 v soutěži Vesnice roku jsme získali úpravy veřejného prostranství v hodnotě osmi set tisíc korun. Jenže je s tím stejně skoro tolik vyřizování, jako bychom žádali o dotaci. Takže se ještě přesně neví, kdy práce na veřejném prostranství započnou," vysvětlila starostka. (hel)