Již více než půl roku je uzavřena prodejna Albert na sídlišti Skalka v Chebu. Podle nových informací to vypadá, že se bývalý obchod brzo neotevře. Lidé tak i nadále budou muset jezdit nakupovat do centra.

„Vyjednat prodejnu na sídlišti Skalka, kde v polovině loňského roku skončil Albert, se nedaří ani městu Cheb, ani hospodářské komoře,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Vlastník bývalé samoobsluhy objekt nechce prodat a o dalším využití stále nemá jasno,“ řekla Kuželová. Navíc dodala, že v poslední době již vůbec nekomunikuje ani s chebským odborem pro dotační politiku a rozvoj.

Obyvatelé sídliště jsou velice rozladěni. „Vzali nám obchod a my starší máme velký problém se dopravit do obchodu ve městě,“ řekl senior Karel Fiala z Chebu. Chebští radní přemýšleli i o nových prostorách prodejny. „Dostatečný prostor k případné výstavbě jiné prodejny v lokalitě představitelé radnice nenalezli a ani si nejsou jistí, zda by se z městské pokladny měly takové akce vůbec financovat,“ doplnila Kuželová. „Nyní jsou na Skalce otevřené dvě prodejny, které provozují vietnamští spoluobčané,“ pověděl senior Jiří Krátký.