Jezdit v noci nebo v mlze po chebském obchvatu? Pro řidiče, kteří neví, že se tady pracuje, je to doslova horor! S takovými pocity se svěřilo redakci Deníku hned několik řidičů. Na vině je podle nich nedostatečné dopravní značení.
Na úseku rychlostní komunikace R6, která vede kolem Chebu, totiž v těchto dnech silničáři pokládají nový asfaltový povrch. Průjezdný je v každém směru jen jeden jízdní pruh.

„Jel jsem v noci od Mariánských Lázní a žádného upozornění na práce na silnici jsem si nevšiml. Najel jsem na silnici a začal předjíždět kamion. V tu chvíli jsem se ocitl na vyfrézované vozovce, přede mnou hromada štěrku. Jen shodou náhod se nikomu nic nestalo,“ vzpomíná na nepříjemný zážitek Jiří Irber. „Myslím si, že jakékoli omezení na rychlostní silnici by si zasloužilo mnohem důraznější upozornění než jen dopravní značkou. Vhodná by byla například světelná signalizace.“ Na podobný zážitek si stěžují i další řidiči.

„Co se týče dopravního značení této uzavírky, je schváleno dopravní policií a domníváme se, že je dostatečné. Je značeno dopředu postupným snižováním rychlosti až na rychlost 50km/h, rychlý pruh je uzavřený blikacími světly,“ řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Martina Vápeníková.
„To je sice hezké, ale světla označují jen konec a začátek uzavírky. Pokud řidič najíždí na opravovaný úsek někde uprostřed, musí se i za snížené viditelnosti spolehnout pouze na značky. Navíc se mi stalo, že některé byly povalené, takže například v noci při cestě z Mariánských Lázní jsem zaregistroval značku omezující rychlost až těsně před vjezdem na komunikaci,“ oponuje Miroslav Váchal.

Rekonstrukce povrchu vozovky na silnici R6, která bude stát více než šestatřicet milionů korun, potrvá až do 28. října.