Ta získala grant Místo pod stromy, který každoročně poskytuje program Strom života Nadace Partnerství ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí a Ministerstvem životního prostředí. V tomto programu uspělo pouze pět nejlepších projektů z celé České republiky.

„Opět se potvrdilo, že pokud má obec v čele pár zapálených jedinců, je možné se pokusit žádat o dotace či granty současně s daleko většími organizacemi nebo městy,“ pochlubil se starosta obce Jan Ryba. „Jsem moc rád, že umíme projekty psát a že si takto významně přilepšujeme k našemu malému rozpočtu.“

Za peníze vyroste v Poustce dětské hřiště a multifunkční plocha, která bude sloužit všem občanům k volnočasovým aktivitám a k pořádání společenských akcí.

„Pro tento účel jsme vybrali nevyužitý pozemek mezi rybníkem, zahrádkami a komunikací,“ upřesnil Radovan Caran, manažer projektu, a dodal: „Projekt je zvláštní tím, že o konečné podobě plochy, případně stavby, budou rozhodovat všichni občané na společných plánovacích setkáních za účasti odborného konzultanta a architekta.“

První plánovací setkání se uskuteční již dnes, tedy v sobotu 4. září, od 15 hodin v sále obecního úřadu.

Z nadace dostane obec jako grant 198 tisíc korun, místní podnikatelé již potvrdili, že přispějí částkou 115 tisíc korun, a obec připravuje žádost o dotaci z Programu obnovy venkova (POV) na částku 400 tisíc korun. „Podle potřeby jsme připraveni z rozpočtu obce navíc uvolnit dalších 100 tisíc korun. Záleží na představách a potřebách občanů, kteří se do utváření veřejného prostranství zapojí,“ doplnil starosta Jan Ryba. Na setkání proto zve co nejširší veřejnost.

Stavět by se podle jeho informací mělo začít na jaře příštího roku.