Obec Prameny na Mariánskolázeňsku je nešťastným unikátem. V dubnu se zde uskuteční sedmé volby za celé tři roky. Mezi obyvateli není zájem stát se zastupitelem v obci, která má přibližně 90milionový dluh. Dál ji tak povede správkyně.

První mimořádné volby se v Pramenech uskutečnily 12. prosince 2009. Zastupitelstvo se rozpadlo i kvůli mimořádně vysokému dluhu, který vznikl kvůli nevydařenému projektu stáčírny minerálních vod. Od té doby se žádní kandidáti do voleb nenašli, až na konci uplynulého roku se objevilo sdružení Lidové fórum. To však netvořili místní a kandidáti si nezajistili trvalý pobyt v Pramenech. Volby tak byly neplatné.

Jak se bude situace vyvíjet dál, není jasné. „Dodatečné volby jsou vyhlášeny na 7. dubna 2012,“ uvedla Denisa Čermáková z ministerstva vnitra. Kandidátky bude přijímat úřad v Mariánských Lázních do 1. února. I dál tak bude muset obec vést Arnoštka Aubrechtová, správkyně z ministerstva vnitra.

„Nemovitý majetek obce je blokován exekutorem a následně je prodáván v dražbách,“ dodala Čermáková. Částka pak putuje na uhrazení dluhů, které jsou tak velké, že úroky částku stále zvyšují – dluh se tak pohybuje okolo 90 milionů korun. Prameny tak už nemají ani svou radnici, do aukce šla i ta. Správkyně tak sídlí na úřadu v Mariánských Lázních.