Už i poslední obec na Chebsku má svého nového starostu. Zatímco jinde už se představitelé měst a obcí pustili do úřadování, se zvolením si dávali načas v obci Velká Hleďsebe.

Na svém prvním, ustavujícím zasedání se zastupitelé na jméně nedohodli. Na tom druhém ale už ano. Post starostky bude v následujícím volebním období zastávat Jaroslava Brožová Lampertová, která ve funkci vystřídala Bohumila Kovaříka.

Jaroslava Brožová Lampertová, kterou podpořilo osm zastupitelů, kandidovala v komunálních volbách za hnutí ANO 2011. Právě ANO 2011 ve Velké Hleďsebi zvítězilo. Dostalo více jak 31 procent ze všech odevzdaných hlasů. Za ním se s téměř 29 procenty umístilo sdružení Za lepší Hleďsebi a TOP 09 s 20 procenty.

„Hlavní priority jsou otevřená, transparentní radnice," uvedla nová starostka Jaroslava Brožová Lampertová, „a větší komunikace s občany." Místostarostou zvolili Hleďsebští třiačtyřicetiletého kamnáře Igora Panušku. Ten v komunálních volbách kandidoval za TOP 09. Nově v obci vznikla i rada města. „Jsme nováčci a připravujeme jednací řád rady a pustíme se do toho s plnou vervou a silou," dodala nová starostka Jaroslava Brožová Lampertová.