Padělatelé opět dokázali, že se nezabývají jen 'osvědčenými' značkami. Celníci objevili další falza. Tentokrát se ale nejedná o ani o kopírované dětské animované postavičky či kopie luxusních věcí Dior či Louis Vuitton.

Bundy Red Bull se na trh nedostanou

Pracovníci chebského celního úřadu objevili v kontrolovaném kontejneru přes tisíc kusů bund, které pravděpodobně porušují práva k ochranné známce Red Bull. „Našli 1016 kusů chlapeckých tkaných bund,“ upřesnila Jitka Blahutová, tisková mluvčí Celního ředitelství Plzeň. „I v tomto případě nebylo zboží propuštěno do volného oběhu a držitel práv k ochranné známce se může proti dovozu zboží bránit právní cestou,“ uvedla.

Značku nalepí později

Jitka Blahutová také vysvětlila, že část padělků vzniká až přímo na našem území, kde je takzvaně čisté zboží nedovoleně opatřeno symboly ochranných známek. „Našitím či nažehlením značek na výrobek se z legálního zboží stávají padělky,“ sdělila. Příkladem může být například poslední případ, když na Karlovarsku celníci našli nažehlovací potisky Ed Hardy. Také ty byly schované v kontejnerech. Na foliích bylo téměř dvanáct tisíc kusů loga ochranné známky.

Méně četné značky

Kromě toho patří značky, především Red Bull, k těm, které si padělatelé za svůj cíl často neberou. „Možná předpokládají, že se oblečení se značkami, které nepatří k typicky padělaným, prodá víc,“ odpověděla k tématu na dotaz Deníku Chebanka Andrea Schulzová.