Přehlídka krásných společenských šatů a moderních obleků. I tak se dá charakterizovat plesová sezona, která se na Chebsku právě rozjíždí. Bály nepořádají jen maturanti, ale například dobrovolní hasiči či pejskaři.

Zatímco například drmoulští dobrovolní hasiči mají svůj ples za sebou, ´dobráci´ v Lázních Kynžvartu se na společenskou událost teprve chystají. „Už v pořadí osmý ples se uskuteční v sobotu 24. února," přiblížil Daniel Kubásek z kynžvartského sboru. Akce se tradičně pořádá v zámecké restauraci Metternich. Hasiči mysleli také na řidiče a zajistili dovoz na ples i domů.

Špatná zpráva přišla pro příznivce dobrovolných hasičů v Dolním Žandově. Z technických důvodů se letos jejich ples konat nebude.

Svůj ples se poprvé rozhodli uspořádat také pejskaři. „1. ples pejskařů se uskuteční v sobotu 14. února v prostorách kulturního domu Drmoul," informovala předsedkyně Základní kynologické organizace Mariánské Lázně Jaroslava Voltrová. Moderátorkou plesu bude Ester Kočičková. Vystoupí také Alena Smolíková, která předvede dogdancing. Součástí akce bude také vyhlášení fotografické soutěže ´Pes a Mariánskolázeňsko´.

Příznivci Hospicu svatého Jiří v Chebu mohou dorazit v sobotu 31. ledna do Kulturního centra Svoboda. Zde ve 20 hodin startuje Farní ples pro hospic. O dva týdny později, tedy v sobotu 14. února, se od 20 hodin v chebské Svobodě bude konat 1. letecký ples.

A ani letos nebude chybět tradiční Jarní ples Akordeonového orchestru Alexandra Smutného Mariánské Lázně. Ten jako vždy zakončí plesovou sezonu 15. března ve Společenském domě Casino v Mariánských Lázních.