Jiná trasa, jiné zázemí, jiný povrch tratě a nově hudební doprovodný program. To jsou změny, které letos čekají oblíbenou Františkolázeňskou 24hodinovku. Běžecký happening se sice uskuteční až v září, organizátoři na něm už ale pilně pracují.

Charitativní 24hodinový běh se tentokrát uskuteční už poosmé a koná se vždy v listopadu u příležitosti výročí sametové revoluce, tentokrát v termínu 12. až 13. listopadu. A výtěžek opět půjde na podporu služeb Hospice sv. Jiří.

„Museli jsme najít nový prostor pro zázemí celé akce," sdělil Zdeněk Dančo, jeden z organizátorů. Zázemí ale musí splňovat určitá kritéria prostor musí být přímo u tratě a trať musí být osvětlená. „Také jsme se snažili reagovat na připomínky z minulých ročníků. Mnoho běžců trápil například velmi tvrdý povrch tratě dlažba. V neposlední řadě jsme cítili, že je třeba cosi změnit," podotkl.

Organizátoři se proto rozhodli, že vytvoří zcela novou trať. Ta povede parkem u Sadové kavárny, bude bez tvrdé dlažby a v centru města. „Zázemí najdou běžci v Sadové kavárně, která bude díky velmi vstřícnému přístupu nájemce pana Macha celá k dispozici, i včetně velkého sálu. Další velmi zásadní podpora se nám dostala ze strany vedení města Františkovy Lázně. To bude partnerem akce. Poskytli nám grant na zajištění všech potřeb běžců a mimo jiné nám také nabídli možnost využít altán k takovému malému hudebnímu festivalu. Vystoupit by měly regionální kapely i pěvecký sbor Luběnky," dodal.

Pořadatelem akce je Běžecká škola a spolupořadateli Komunitní osvětové společenství, z.s., a Farní charita Cheb za podpory města Františkovy Lázně.

„Františkolázeňskou 24hodinovku jsme podpořili už v minulém roce," řekl místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař. Důvodem podle něj je, že akce spojuje sport, charitu a ještě připomíná důležitý moment v historii země. „Myslím, že už ji můžeme označit za františkolázeňskou tradici."