Přípravy na Letecký den vrcholí. Velkolepá akce, kterou Ultralight club (ULC) Cheb chystá na víkend 15. a 16. září, potěší i letos diváky několika novinkami.

Letos se Letecký den, jehož mediálním partnerem je Chebský deník, uskuteční již počtvrté.

„V každém ročníku se snažíme přijít s něčím novým," řekl za pořadatele Luděk Matějíček z ULC Cheb.

A tentokrát si na své přijdou obzvlášť milovníci historie. A není divu, letos si Chebané Leteckým dnem připomenou 95. výročí vzniku prvního vojenského letiště právě toho chebského.

„Je obecně známo, že největší bitvu na našem území svedla americká armáda právě o chebské letiště, a to 28. dubna 1945. A horkou novinkou letošního Leteckého dne je právě bitva o letiště, kterou předvedou členové klubů vojenské historie. Bojovat budou jak pozemní vojska s dobovou technikou, tak ale i tehdejší vojenská letadla Piper L4 a Fieseler Fi 156 Storch," popisoval.

Pro diváky je také nachystáno několik 'nej'. Na letiště dosedne například největší letadlo, které v současné době může v Chebu přistávat L-410 UVP-E, ze kterého budou prováděny výsadky parašutistů.

Jako tradičně, i tentokrát nebudou chybět akrobaté, ale také dopolední doprovodné programy letečtí modeláři, hasičská technika, tandemové seskoky či vyhlídkové lety a mnoho dalšího.

Letecký den se střídá s Valdštejnskými slavnostmi, obě akce se tak konají jednou za dva roky. Také letos akci podporuje finančně město Cheb.

Parkovat budou moct návštěvníci akce u letiště, fungovat bude také bezplatná linka městské hromadné dopravy z nádraží na letiště a zpět.