„Jsme Pohodáři, a tak mnohdy fotíme právě jen pro radost. Snímky nemusejí být nijak profesionálně super, ale hlavně, že jsme spolu v přírodě, poznáváme kraj a k tomu si fotíme. Někdo na kvalitní fotoaparát a někdo třeba jen na mobil,“ říká zakládající členka Bohuslava Mayová s tím, že radost je právě ze sdílených zážitků a fotek na stránkách sociální sítě. Z původních několika členů se za dva a půl roku skupina rozrostla na více než 280 fotografů. „Většina je pasivních, ale i tak je nás vždy kolem deseti i více, když si vyjdeme někam ven do přírody. Rádi jsme za všechny členy, ne všichni mohou samozřejmě chodit několikrát za měsíc se skupinou na organizované akce,“ dodává.
Návštěva Pohodářů na Kladské se odehrála ve večerních hodinách při deseti stupních pod nulou. Nezbytnou výbavou byl stativ pro pořizování fotografií s dlouhým expozičním časem a také dobré oblečení, při focení se spíše postává na místě bez většího pohybu a člověk snadno prochladne.

I tak se podařilo na fotografie zachytit nasvícený altánek, les i hvězdnou oblohu se souhvězdími jako je Orion nebo Velký vůz. Na jedné fotografii se objevila i současná kometa C/2022 E3 ZTF, i když jen jako nepatrný mlhavý obláček.
Fotoklub Pohoda má za dobu existence i celou řadu vlastivědných vycházek spojených s fotografováním. Mezi ně patří například návštěva bývalého hornického městečka Michalovy Hory, zaniklé obce Výškovice, kde se točil film Ves v pohraničí, Arnoštovy leštírny, nejzápadnějšího bodu České republiky a řady dalších míst.