Právě zde totiž ještě nyní roste řada botanických skvostů, vzácných a přísně chráněných rostlin. Lidé se zájmem o poznávání mokřadních i lučních rostlin měli jedinečnou příležitost zhruba pětikilometrové komentované procházky. Průvodci byli odborníci botanici Eva Martínková z ČSOP v Chebu a Jiří Brabec z Muzea Cheb. Mimo desítek jiných druhů malá výprava našla snadno přehlédnutelnou masožravou bublinatku, na vodě kvetoucí rdesno a lakušník nebo závitku mnohokořennou s drobnými lístky.

Na květnatých loukách pak botanici popsali a ukázali množství dalších rostlin jako toten krvavec či rdesno hadí kořen.

Botanická vycházka se konala v rámci akcí Pojďte s námi do přírody. Následovat bude exkurze s názvem Kostel sv. Mikuláše pod Krudumem a jeho tajemná minulost.

Sraz účastníků je v sobotu 22. června ve 14 hodin na parkovišti u Sportcentra v Hruškové na Sokolovsku. V neděli se pak zájemci mohou vydat za sysly na golf. Sraz v 17 hodin v Olšových Vratech, parkoviště Golf Resort.

TEREZA HURTOVÁ se poprvé rozkřičela ve čtvrtek 20. června v 0.20 hodin. Při narození vážila 3 180 gramů. Doma v Aši se z malé Terezky radují sourozenci Matěj s Nelou, maminka Alexandra a tatínek Dušan.
Miminka Chebského deníku - 25. týden