Kraj se chystá na úpravu dvou chebských křižovatek. Největší změna čeká motoristy při výjezdu z Chebu Vrázovou ulicí. Obyčejná křižovatka s Nižnětagilskou ulicí se totiž přemění na kruhový objezd.

V současné době hledá kraj na stavbu dodavatele, předpokládané náklady činí 15 milionů korun. „Se zahájením stavby se počítá v dubnu," uvedl Petr Navrátil, chebský starosta a náměstek hejtmana. Hotovo by mělo být v červenci. „Kruhový objezd tak bude zprovozněn ještě předtím, než začne fungovat jihovýchodní obchvat Chebu," doplnil. Jinak by po zprovoznění obchvatu hrozilo, že by se na této křižovatce tvořily kolony.

Kraj si nechal i zpracovat studii, jaká změna by křižovatce nejvíc prospěla. „Uvažovalo se o světelné křižovatce, o křižovatce s odbočnými pruhy nebo o kruhovém objezdu," potvrdil Navrátil. A právě kruhový objezd se nakonec ukázal jako ideální varianta.

Pracovat se bude také na křižovatce ulice Na Návrší s komunikací, která vede do Podhradu. Tu ale nečeká tak velká změna, přibudou zde jen odbočné pruhy. Náklady na úpravu mají činit tři miliony korun. Obě akce financuje Karlovarský kraj, který by měl na jejich změnu získat příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury.