Protest se uskuteční na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v sobotu 30. prosince od 14 hodin. Pořadatelé chtějí zelenými kartami vyjádřit souhlas s prací odvolaného vedení města.

Zároveň je protest reakcí na způsob odvolání starosty Antonína Jalovce (VPM) a místostarostky Gabriely Lickové (delegována Koalicí pro Cheb a Svobodnými). Oficiálním důvodem k výměně části vedení města bylo neschválení rozpočtu, proti kterému na zastupitelstvu hlasovala i část koalice. Podle mnohých šlo však jen o záminku, protože například všichni tři radní za ANO rozpočet na jednání rady doporučili pro schválení a podle ostatních bývalých radních neměli žádné větší výhrady. „Je zajímavé, že po celou dobu bylo součástí koalice hnutí ANO, které rozpočet podpořilo nejen ve vedení, ale i v radě města, a neměli k němu jednu jedinou výhradu. Proto je to jasná záminka, kdy najednou nehlasovali pro rozpočet na zastupitelstvu a odvolali starostu a místostarostku. Mimochodem, ve vedení rozpočet zpracovával i člen hnutí ANO Zdeněk Hrkal, který by měl tedy být odvolán také,“ řekl odvolaný Antonín Jalovec.

Odvoláním starosty a místostarostky se tak v Chebu rozpadla i koalice ANO 2011, VPM, Svobodní Cheb a Koalice pro Cheb, která vznikla v květnu.

Novým starostou se tak v prosinci stal dosavadní místostarosta Zdeněk Hrkal (ANO 2011), prvním místostarostou je Michal Pospíšil (ODS) a druhou místostarostkou je Eva Horná (ČSSD).