Pěkné nádraží bývá výjimkou. Ta opečovávaná se ale mohou zúčastnit soutěže Nejkrásnější nádraží. Oslovení obyvatelé Chebska ale nepředpokládají, že by některé z regionu mohlo uspět.

„Již 5. ročník soutěže o titul Nejkrásnější nádraží v České republice pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s. a je součástí projektu Vlídná nádraží, jehož cílem je ve spolupráci se správcem železnice, místními organizacemi i jednotlivci postupně obnovovat krásu železničních zastávek a nádraží a podporovat návrat cestujících na železnici,“ popisovala Alena Dostálová z Asociace EF CZ - Souznění. „Své návrhy nádraží se třemi kvalitními fotografiemi a stručným komentářem mohou lidé zasílat nejpozději do 31. března na adresu nejkrásnější nadrazi@cd.cz nebo dostalova_alena@seznam.cz,“ uvedla s tím, že deset finalistů bude vybráno a zveřejněno 30. dubna. „Poté bude veřejnost hlasovat pro jednoho z nich do 31. května 2011,“ dodala.

Deník proto oslovil občany, zda v chebském regionu v mysli našli nádraží, které by si nominaci zasloužilo.

„Kdyby se hledalo nejošklivější, věděl bych jich nejméně deset,“ smál se Vladislav Kolář z Chebu. „Je to ale škoda. Znám mnoho lidí, kteří vlakem nejezdí už proto, že projít nádražím je většinou děs.“

Sedmnáctiletá studentka Martina jeden návrh měla. „Mně se líbí naše nádraží v Mariánských Lázních,“ řekla. „Myslím si, že je nejhezčí v regionu.“

Líbí se vám v chebském regionu nějaké nádraží? Co si o místních nádražích myslíte? Napište, co vás těší a co štve! Vaše návrhy a připomínky posílejte na e–mail redakce.cheb@denik.cz s předmětem Nádraží.