Díky dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj by se mohl zlepšit život také obyvatelům chebského sídliště Skalka. Asi třímilionová finanční injekce by posloužila na drobné opravy a úpravy. V příštích letech by se v pracích mělo pokračovat. V plánu je do budoucna například rekonstrukce Lesní ulice.

„Protože horní limit dotace jsou čtyři miliony korun, využili jsme situace a zahrnuli do projektu pouze některé malé akce připravované pro Skalku,“ popisoval chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Konkrétně v Družstevní ulici se vybuduje sedm nových parkovacích míst, dojde k rozšíření vozovky, vytvoření nového a opravě stávajícího chodníku.“

Opravený chodník, bezbarierový přístup do domů a úprava veřejného osvětlení čekají ulici Stavbařů. „Dvě stávající pískoviště pak nahradí zatravnění,“ sdělil ještě k situaci v ulici Plevný. „V ulici Přátelství se plánuje oprava chodníku, zřízení bezbariérového vstupu, oprava veřejného osvětlení a úprava parkoviště a stání na popelnice. V Lomené ulici pak kromě opravy chodníku také dojde na nové veřejné osvětlení,“ dodal.

Veškeré práce by stály víc než čtyři miliony korun. Z dotace by putovaly asi tři miliony, zbytek půjde z městské kasy.
Rekonstrukci sídliště místní vítají.

„Vybudování dalších míst pro parkování bude pro lidi jistě přínosem,“ řekl místní občan Tomáš Furiánek. „Už teď má spousta lidí na sídlišti Skalka problémy s parkováním. Když večer přijede člověk ke svému domu, většinou u něj nezaparkuje,“ dodal.