Obyvatelé Zlatého vrchu se konečně dočkali. Obnoví se totiž místní vyhlídkový pavilon včetně přístupové cesty. Celá akce by měla stát bezmála dva miliony korun a měla by být hotová do konce listopadu.

Počátkem října předal Nadační fond Historický Cheb staveniště firmě, která bude vyhlídku obnovovat.

„Stavbu realizuje společnost VARO, která vyhrála v elektronické aukci," sdělil předseda správní rady nadačního fondu a chebský místostarosta Michal Pospíšil. „Cena za altán a přístupovou cestu činí 1,7 milionu korun. Práce jsou financovány z prostředků městského Nadačního fondu Historický Cheb a z veřejné sbírky, která byla pro tento účel vyhlášena roku 2010 a přinesla téměř 56 tisíc korun," dodal Pospíšil.

Zpráva o obnově vyhlídkového altánu potěšila nejednoho Chebana a obyvatele Zlatého vrchu. Mnozí z nich vzpomínají na své dětské hry v blízkosti tohoto krásného místa.

„Jsem velice rád za to, že se toto nádherné místo znovu obnoví," řekl Petr Hasoň mladší, který bydlí nedaleko bývalého altánu. „Vyhlídku mám rád a altán jí vysloveně chyběl. Doufám jen, že ho během chvilky neponičí nějací vandalové," dodal.

„Než se na Zlatém vrchu postavilo sídliště, tak jsme si jako děti chodili k altánu často hrát. Je tak jasně spojen s mým dětstvím," komentoval jeden z Chebanů na facebookových stránkách města Chebu.