Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od dětí mě takové hodnocení těší, řekl starosta

Milhostov – Místní kluci měli dost nevšední poznámku – rádi by se starostou hráli jako dřív fotbal.

1.4.2010
SDÍLEJ:

MILHOSTOVSKÉ DĚTI a jejich vysvědčení pro místní radní. Takové známky by si jistě nechal každý školák líbit. Foto: Archiv školy

Za vysvědčení, které dostalo vedení obce Milhostov od svých dětí, by se žádný školák nestyděl. I přes malé výtky si radnice 'odnesla' samé jedničky.

Výbornou si obec vysloužila za kulturní vyžití. I tak si žáci ale postěžovali, že jim chybí kino či víc zábavy. „Kdysi dávno tu kino bylo,“ řekl starosta Milhostova Pavel Červenicky. Obec na tak nákladnou zábavu už ale prostředky nemá. „Spíš bychom uvažovali o zakoupení projektoru.“ Diskotéky v Milhostově pořádají spíš soukromníci. „Snažíme se vrátit do obce různé akce jako je třeba vítání občánků, dětské dny, mikulášské nadílky, poprvé jsme tentokrát udělali předvánoční zpívání, v květnu pořádáme májové setkání seniorů,“ podotkl. „Snažíme se, ale je to závislé na finančních možnostech obce.“

S tím souvisí také sportovní vyžití. Místní kluci měli dost nevšední poznámku – rádi by se starostou hráli jako dřív fotbal. „Je pravda, že jsem zde vedl fotbal, než jsem se stal starostou. Jezdili jsme hrát i po okolí. Jenže od té doby, co jsem ve funkci starosty, mám času méně,“ popisoval. „Uvidíme, jak dopadnou volby. Když bude víc času, začal bych se jim opět věnovat.“ Zájem o fotbal je v obci také ze strany dospělých. Proto obec nechala zrekonstruovat hřiště. „Minulý rok jsme díky tomu mohli uspořádat nultý ročník o pohár starosty obce,“ řekl starosta.

Výborná je také spolupráce obce se školou. Žáci se díky ní mohli třeba jet podívat na 3D film do chebského kina. Z obecní kasy putovaly také prostředky na vybavení školy, úpravou prošlo také její okolí. „Snažíme se a těší nás, že to děti ocení,“ podotkl.

Na životním prostředí mají svou zásluhu také samotné děti. „Ty odpad třídí, vedení školy a učitelé je k tomu vedou,“ uvedl.

Kdo v Milhostově nemá auto, je závislý na autobusu. Několikrát denně ale obcí jezdí linka Cheb – Luby, a také podle informací starosty, je to pro většinu obyvatel dostačující.

Starosta Pavel Červenický potěšení z výsledku neskrýval. „Mám z toho opravdu radost. Děti jsou spontánní a upřímní, takže mě to těší.“

Autor: Václava Simeonová

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení